Tash-Kalar Wieczny Mróz – KONKURS

Ostatnie dwa tygodnie miałem przechlapane w pracy. Kilkanaście godzin dziennie przed komputerem – naprawdę nie miałem ochoty jeszcze pisać teksty na bloga. Ale już niedługo kolejna część Rosenberga Dwuosobowo (Patchwork) i recenzja Alchemików. A tymczasem mam dla Was Konkurs. Na półce leży zapakowany dodatek do Tash-Kalar: Wieczny Mróz. Wystarczy, że odpowiecie na jedno pytanie.

Tash-Kalar ma wbudowany w mechanikę sposób na dogonienie lidera – Flary. Każda taka karta ma dwa efekty, które można odpalić, jeżeli przeciwnik ma dużą przewagę w jednostkach na planszy. W czasie gry ten mechanizm działa naprawdę nieźle i nie pozwala jednemu z graczy stłuc niemiłosiernie drugiego. Taki mechanizm to jedna z rzeczy, nad którą musi pracować autor gry: co zrobić, żeby gracz / gracze byli zaangażowani do samego końca rozgrywki. Łatwo przesadzić i spowodować, że gra będzie “płaska” i wszyscy gracze będą non-stop mieli podobne wyniki, niezależnie od tego co robią w grze, a kto zwycięż,y zadecyduje się w ostatnich ruchach. Brak takiego mechanizmu może spowodować, że lider będzie nam cały czas odskakiwał (tzw. kula śnieżna), albo któryś z grających szybko straci szanse na wygraną. Stąd moja prośba:

Zadanie konkursowe

Napiszcie mi, jaki jest Wasz ulubiony mechanizm “gonienia lidera” w którejś z gier. Możecie też napisać, która gra ma według Was najgorszy z takich mechanizmów. Lub jak “naprawilibyście” jedną z gier, która ma problemy tzw. kuli śnieżnej. Swoją odpowiedź musicie uzasadnić, a najciekawsza z nich zostanie nagrodzona. Wasze zgłoszenia proszę kierować przez formularz kontaktowy na moim blogu (jeżeli nie możecie go znaleźć, to poszukajcie go w okolicach mojego zdjęcia po prawej stronie), wybierzcie odpowiedni temat zgłoszenia i napiszcie mi o Waszych przemyśleniach na ten temat. Forma zgłoszenia dowolna – może być to nawet opowiadanie o tym, jak udało Wam się wygrać (lub przegrać) grę dzięki takiemu mechanizmowi. Na zgłoszenia czekam do 30-04-2015 23:59:59. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 10-05-2015.

Na autora najciekawszej odpowiedzi czeka egzemplarz dodatku do gry Tash-Kalar Legendarna Arena – “Wieczny Mróz”, ufundowany przez jego patrona medialnego – platformę:

 

Zwycięzca

Gratuluję Robertowi Kubasińskiemu, za wnikliwą analizę i uzasadnienie, dlaczego to w Egizii (Dolina Królów) jest najlepszy mechanizm “gonienia lidera”

REGULAMIN KONKURSU

1. Organizatorem konkursu „Tash-Kalar Wieczny Mróz” (dalej „Konkurs”) jest blog https://marcinkrupinski.znadplanszy.pl
2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie (dalej „Regulamin”).
3. Konkurs trwa od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu (13.04.2015 r. ) do 31.04.2015 r., do godziny 23:59.
6. Konkurs jest prowadzony na stronie https://marcinkrupinski.znadplanszy.pl
7. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
8. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
9. Aktualne informacje na temat Konkursu będzie można znaleźć na stronie Organizatora: https://marcinkrupinski.znadplanszy.pl
10. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.
11. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
12. Konkurs polega na przesłaniu przez formularz kontaktowy, opisu ulubionego / najmniej ulubionego / wymyślonego przez siebie mechanizmu pomagającego w gonieniu lidera
13. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie.
14. Odpowiedzi będą oceniane przez niezależne jury, w skład którego wchodzi redakcja bloga https://marcinkrupinski.znadplanszy.pl czyli Marcin Krupiński
15. W Konkursie można wygrać nagrodę w postaci dodatku „Wieczny Mróz” ufundowaną przez serwis “Znadplanszy.pl” dla autora najciekawszej odpowiedzi.
Ponadto Organizator nie wyklucza możliwości przyznania dodatkowych wyróżnień.
16. Uczestnik oświadcza, że jest twórcą odpowiedzi i ma do niej pełnię praw autorskich. W przypadku gdy tak nie jest, odpowiedzialność ponosi Uczestnik.
17. Wraz z przesłaniem odpowiedzi, Uczestnik wyraża zgodę na nieodpłatną publikację komentarza na blogu czy innych stronach internetowych.
18. Przesłane odpowiedzi nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
19. Zwycięzca zostanie ogłoszony w formie postu na tym blogu w ciągu 10 (dziesięciu) dni roboczych od momentu zakończenia Konkursu.
20. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać w ciągu 10 (dziesięciu) dni roboczych od ogłoszenia listy Laureatów, swój adres korespondencyjny poprzez formularz kontaktowy
21. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu przez poszczególnych Laureatów.
22. Nagrody wysyła Organizator do 14 (czternastu) dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.