Wojna Narodów – polskie karty [KONKURS]

Prawie tydzień nie było żadnego konkursu na ZnadPlanszy – tak nie może być! Tuż przed targami w Essen mamy dla Was hit poprzednich targów: Wojna Narodów.

Jeżeli nie czytaliście mojego porównania Wojny Narodów do jednej z najlepszych gier cywilizacyjnych – Cywilizacji: Poprzez Wieki, to serdecznie zapraszam. W tym tekście pokazuję różnice i podobieństwa pomiędzy tymi dwoma grami. Polskie wydanie Through the Ages ma jednak jeszcze jedną przewagę nad polskim wydaniem Nations: posiada karty, których motywem przewodnim jest Polska, a które dostępne są tylko w polskim wydaniu.

Zadanie konkursowe

Należy zaprojektować od jednej do trzech kart do Wojny Narodów wybrać od jednego do trzech wydarzeń związanych z Polską, które mogłyby zostać wykorzystane jako karty w Wojnie Narodów. Mogą to być wydarzenia, osoby (liderzy), miejsca (cuda) lub inne karty postępu. Nie liczy się ilość, a najlepszy pomysł i coś co nie przychodzi tak szybko do głowy. Karty w stylu karty „1410 Bitwa pod Grunwaldem” raczej nie mają szansy na wygranie. Wasze zgłoszenia proszę kierować przez formularz kontaktowy na moim blogu (jeżeli nie możecie go znaleźć to poszukajcie go w okolicach mojego zdjęcia po prawej stronie), wybierzcie odpowiedni temat zgłoszenia i napiszcie mi o Waszych pomysłach. Na zgłoszenia czekam do 20-10-2014 23:59:59. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 25-10-2014

Na autora najciekawszej odpowiedzi, czeka egzemplarz gry Wojna Narodów, ufundowany przez jej patrona medialnego – platformę:

REGULAMIN KONKURSU

1. Organizatorem konkursu „Wojna Narodów – polskie karty” (dalej „Konkurs”) jest blog http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl
2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie (dalej „Regulamin”).
3. Konkurs trwa od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu (13.10.2014 r. ) do 20.10.2014 r., do godziny 23:59.
6. Konkurs jest prowadzony na stronie http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl
7. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
8. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
9. Aktualne informacje na temat Konkursu będzie można znaleźć na stronie Organizatora: http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl
10. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.
11. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
12. Konkurs polega na przesłaniu przez formularz kontaktowy, pomysłów na jedną do trzech kart do gry Wojna Narodów, które nawiązują do Polski.
13. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie.
14. Odpowiedzi będą oceniane przez niezależne jury, w skład którego wchodzi redakcja bloga http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl czyli Marcin Krupiński
15. W Konkursie można wygrać nagrodę w postaci gry „Wojna Narodów” ufundowaną przez serwis „Znadplanszy.pl” dla autora najciekawszej odpowiedzi.
Ponadto Organizator nie wyklucza możliwości przyznania dodatkowych wyróżnień.
16. Uczestnik oświadcza, że jest twórcą odpowiedzi i ma do niej pełnię praw autorskich. W przypadku gdy tak nie jest, odpowiedzialność ponosi Uczestnik.
17. Wraz z przesłaniem odpowiedzi, Uczestnik wyraża zgodę na nieodpłatną publikację komentarza na blogu czy innych stronach internetowych.
18. Przesłane odpowiedzi nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
19. Zwycięzca zostanie ogłoszony w formie postu na tym blogu w ciągu 5 (pięciu) dni roboczych od momentu zakończenia Konkursu.
20. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać w ciągu 10 (dziesięciu) dni roboczych od ogłoszenia listy Laureatów, swój adres korespondencyjny poprzez formularz kontaktowy
21. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu przez poszczególnych Laureatów.
22. Nagrody wysyła Organizator do 14 (czternastu) dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.

 • Pirat Cristobal

  Ech..dla mnie, jako dla osoby, która nie grała w Wojnę Narodów nie jest to łatwe zadanie. Po prostu nie wiem w jakim celu służą karty w tej grze i jakie mają przełożenie na rozgrywkę. W związku z tym trudno mi jest sobie wyobrazić, co moja karta miałaby wnosić i tym samym być ciekawą do zagrania. Zdecydowanie łatwiej będą miały osoby, które już grały w to pudło. Stawiam VETO przeciwko dyskryminacji niedoświadczonych graczy 😛

  • Maciej

   To była również moja pierwsza myśl 🙂 Mam jednak nadzieję, że organizatorzy biorą pod uwagę tak oczywistą rzecz, jak to że nie tylko osoby znające grę będą brały udział w konkursie.

   • madeusz

    Ja to rozumiem tak, że wystarczy pomysł na kartę, bez własciwości co ona mogłaby dawać. Bo skąd miałbym wiedzieć nie znając gry, jakie są właściwości kart 🙂

   • Madeusz dobrze pisze – doszczegółowiłem zadanie i mam nadzieję że teraz jest wszystko jasne 🙂

  • Zerknij na moją odpowiedź niżej- mam nadzieję, że już wszystko jasne

 • Ok – dzięki wszystkim za uwagi. Troszeczkę przeredagowałem zadanie, żeby było jaśniej. Po pierwsze – przejrzyjcie instrukcję, są tam opisane wszystkie rodzaje kart i kilka konkretnych przykładów. Oczywiście nie chodzi o wymyślenie zbalansowanej karty do gry, bo faktycznie osoby nie posiadające gry będą poszkowane 🙂 Bardziej bym chciał żebyście podesłali pomysły tematyczne (fluff) związany z Polską. Coś mniej oczywistego niż lider: Mikołaj Kopernik, czy Jan Paweł II. Jest dużo wydarzeń, miejsc i osób w historii Polski które wpływały na wydarzenia na świecie – już dostałem jeden wynalazek, który nie pamiętałem że został wymyślony przez Polaka.(ale ja mam słabą pamięć do dat i historii więc zaskoczyć mnie nie jest trudno 😉 ).
  Mam nadzieję, że teraz już jest wszystko jasne

 • Artur Mikucki

  No może wreszcie będę miał swój egzemplarz 🙂 Do roboty!!!

 • Pirat Cristobal

  Słuszna zmiana ale aby nie było żadnych wątpliwość wśród tych którzy nie grali i nie znają gry mam jeszcze jedno pytanie. Czy w grze występują karty, które odwołują się do postaci, wydarzeń z Polski? Chodzi o to, że jeżeli tak, to muszę je poznać aby nie zdublować pomysłu, który już jest w grze 😉

 • mat_eyo

  Trzeba ograniczyć się do trzech propozycji? Mam więcej ciekawych 😉

 • Paweł Kajak

  +1 za fragment o Galakcie i tym jak wyglądają konkursy dla autorów w innych wydawnictwach :).

 • Wielkie dzięki za kolejny odcinek, miło się was słucha chociaż tym razem poczułem się zniesmaczony hejtowaniem p. Polkowskiego.

 • Windziarz

  Muszę przyznać, że te niesmaczne i powtarzające się wypowiedzi Kuby, zniechęcają mnie do słuchania kolejnych Waszych rozmów.

 • Adam Kwapiński

  A ja się tak zastanawiam jak czytam te poważne komentarze dotyczące tego jak niesmaczne było to co zrobił Kuba czy nie widzicie jak ktoś puszcza do Was oko. I nawet nie mówię o tym, że Kuba wywołał średnio ostrymi tekstami oburzenie tych samych osób, które nie specjalnie zareagowały jak Ignacy pisząc na zagranicznym blogu mieszał użytkowników forum z błotem. Kwestia wrażliwości. Natomiast mi chodzi o to, że Panowie się świetnie bawią czyniąc sobie kąśliwe uwagi. Tycjan nie wyglądał na urażonego i Yosh również (a jeżeli kogokolwiek to ich w jakiś sposób te teksty mogły urazić). Wyglądało to raczej na przyjętą konwencję zaakceptowaną przez wszystkich prowadzących. Zresztą może dlatego, że jakby przejrzeć komentarze pod rozmowami to najwięcej ich się pojawia zawsze wtedy kiedy Panowie się przestają ze sobą zgadzać w temacie Portalu. Co oznacza ni mniej ni więcej, że przyjęta konwencja działa.

  • kwiatosz

   Politycy w programach publicystycznych też nie wyglądają na urażonych – a jednak styl ich rozmów odstręcza wiele osób, więc to nijak nie jest argument dla sposobu odbierania podcastu przez słuchaczy.

 • O piratach spróbuj Black Fleet 🙂

 • W mordę. Dopiero dzisiaj zorientowałem się, że postacie na rysunkach stoją. Zawsze myślałem, że siedzą na jakichś krzesłach z oparciem. Co za ślepota ze mnie 😛

 • 341 tytułów wyszło w 2014? Rynek zdołał to wchłonąć?

 • Załączam wyrazy uznania dla Yosza

  • Dziękuję 🙂 Rozumiem, że za to że tak długo z nimi wytrzymałem? 😀

 • Marcin Walczak

  Ktoś tu pochwalił Portal. Może by tak pójść krok dalej i odwiedzić zbliżający się Portalkon? 😀

  • Ja na pewno będę, więc na bieżąco będą zdjęcia premier na FB ZnadPlanszy, a potem pewnie relacja, jak w roku ubiegłym: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/tag/portalkon/

   • Marcin Walczak

    To, że będziesz osobiście to była oczywista oczywistość. Chodziło mi bardziej o kolegę hejtera… przekonałby się naocznie, że Portal to wydawnictwo robiące gry na światowym poziomie 🙂

    • Kuba, to prawdopodobnie materia nie podlegająca zmianom w takim kierunku 🙂

     • Marcin Walczak

      Nie wymieniłem nikogo z imienia 🙂

     • Byłem na Pionku dwa albo trzy razy, więc coś tam już widziałem – świetna impreza, mnóstwo fajnych ludzi.
      W gry Portalu grywam, zwykle tylko raz lub dwa, ale grywam. Z tych wyżej notowanych nie grałem tylko w Stronghold i Pixel Tactics. Ba, uważam nawet, że kilka gier jest naprawdę wyjątkowych – Neuroshima to jedna z najlepszych (top3) gier polskiego autorstwa.
      Zresztą, ja bym chętnie porozmawiał z Ignacym Trzewiczkiem choćby w naszym podcaście, ale nie wiem, czy obaj dalibyśmy radę utrzymać poziom dyskusji, który jednak powinien w programie nawet amatorskim zostać utrzymany 🙂

     • Marcin Walczak

      Publikę byście mieli jak na Super Bowl. Chciałbym to obejrzeć! Wzorem Yosza kupiłbym sobie popcorn i colę na tę okoliczność 🙂

 • Jan Zalewski

  Taka drobna uwaga ode mnie: jak mówi Tycjan to słychać pogłos, nie mam pojęcia z czego to wynika, ale fajnie by było jakby się to udało wyeliminować.

  No i życzę kolejnego udanego roku, najlepiej z większą liczbą odcinków. 🙂

 • madeusz

  KubaP ta gra to Retro Reporter. Po drodze na Wawer stoi reklama. Jak ją zobaczyłem jakiś miesiąc temu to zdębiałem dosłownie. GameTroll recenzował ją nawet jakiś czas temu na swoim kanale 🙂