Kroniki Zbrodni 1900 w kilka minut

Kroniki Zbrodni to jedna z moich ulubionych gier i to Zbrodnia, że do tej pory jeszcze nic o tym tytule nie nagrałem. Czas to zmienić. Jak się nie trudno domyśleć, Kroniki Zbrodni są grą detektywistyczną, gdzie gracze przy stole będą wspólnie próbować rozwikłać jakąś zagadkę. Aktualnie w sprzedaży mamy kilka wersji Kronik, ale ja dzisiaj będę mówił o najnowszej Serii Millenium, na którą składają się trzy tytuły : 1400, 1900 i jeszcze niewydany 2400. Są też Kroniki Czasu, które dodadzą po jednym scenariuszu do każdej z gier oraz jeden duży łączący wszystkie trzy tytuły. 1900 jest najświeższy i ten tytuł dostałem też od wydawcy Lucky Duck Games więc skupię się właśnie na nim, aczkolwiek w rożne wersje Kronik Zbrodni gra się podobnie. Jak macie kilka minut to wszystkiego dowiecie się z mojego filmu.

Czytaj dalej

Pan Lodowego Ogrodu – zobaczmy co jest w pudełku

Tycjan wyjechał na urlop. Co za pech! Akurat wtedy kiedy ma przyjść do niego paczka z Panem Lodowego Ogrodu. Nie dość, że udało mi się tę paczkę przechwycić, to nawet ją otworzyłem i nagrałem film ze wszystkim co było w środku (i nie tylko w środku). Niestety technika mnie trochę zawiodła i zdjęcia figurek mogłyby być lepszej jakości (nie wspominając że chciałem nagrać je na video)  – postaram się to naprawić w najbliższych dniach. A tymczasem zapraszam do pierwszego otwierania pudła Pana Lodowego Ogrodu!

Czytaj dalej

1944: Wyścig do Renu – pomiędzy euro a grą wojenną

Dzisiaj na stół recenzencki wylądowała gra, która szybko znika z półek sklepowych – 1944: Wyścig do Renu. Jeżeli się jeszcze wahacie, mam nadzieję, że moje wideo odpowie na najważniejsze pytanie o grze – czy kupić ten tytuł (co niestety nastąpi pewnie dopiero przy dodruku)? Zapraszam wszystkich: eurograczy, graczy wojennych, graczy tematycznych – myślę że każdy znajdzie coś dla siebie. Tylko wielbicieli rozgrywek solo muszę zasmucić – zagrałem raz w “Wyścig” samotnie, ale nie podejmę się ocenienia tej gry z punktu widzenia gracza solo. Nie lubię grać solo (jedyne dwa wyjątki do tej pory to Mage Knight i Race for the Galaxy) i Wyścig do Renu nie jest tutaj wyjątkiem. Ale tak czy inaczej zapraszam do obejrzenia mojej najnowszej recenzji.

Czytaj dalej

Metropolia – ruletkowi osadnicy

Niektóre gry wyglądają tak dobrze, że po prostu muszę je mieć. Nie za wiele wiedziałem o Machi Koro / Metropolii, oprócz tego, że w czasie gry dużo rzuca się kośćmi, a posiadane przez nas budynki niczym w Osadnikach z Catanu, generują nam nowe finanse / surowce. Wiedziałem natomiast, że gra wygląda niesamowicie i w zasadzie tylko na tej podstawie chciałem Metropolię mieć. Ryzykowne – przyznaję. Gra może wyglądać bardzo dobrze, ale mogła być piekielnie losowa i niegrywalna. Całe szczęście okazało się inaczej.

Czytaj dalej

Rozmowy ZnadPlanszy #2 – Czy gier jest za dużo? Czy są za drogie?

Tym razem, spotkaliśmy się już nieprzypadkowo aby porozmawiać o tym czy gier jest za dużo? Czy są za drogie? Było ciekawie, momentami nawet bardzo gorąco 🙂 Do mnie i Tycjana dołączyła trzecia osoba, którą zapewne wielu z Was kojarzy. Kim jest tajemniczy trzeci dyskutujący musicie albo domyśleć się z logo, albo posłuchać lub obejrzeć nasze Rozmowy. Zachęcamy Was właśnie do tego jak i oczywiście do komentowania.

Rozmowy ZnadPlanszy #2 – czy gier jest za dużo

Rozmowy ZnadPlanszy #1 – podsumowanie roku 2013

Witamy w nowym projecie ZnadPlanszowym – jak to w przypadku mnie i Tycjana całkowicie spontanicznym. Postanowiliśmy Rozmawiać ZnadPlanszy.pl o tym co ciekawego wydarzyło się w 2013 roku. Tylko przypadkiem mieliśmy włączone kamery, przygotowane gry i niechcący nagrało się to wszystko, a także opublikowało na YouTube. Również czystym przypadkiem będziemy spotykać się tak w przyszłości i z chęcią usłyszelibyśmy Wasze wrażenia z naszych Rozmów.

Ponieważ rok 2013 okazał się być ciekawym, nasza Rozmowa przekroczyła znacznie zaplanowane 20-30 minut (w przyszłości, gdy przypadkiem będziemy Rozmawiać myślę, że niechcący włączymy stoper) – dlatego poniżej znajdziecie również link do wersji audio, co by można było posłuchać w tramwaju czy innym autobusie w drodze do domu/szkoły/pracy czy podczas biegania.

wersja mp3: Rozmowy ZnadPlanszy.pl – odc.1 – podsumowanie roku 2013

Świat Dysku: Wiedźmy i Sabat Czarownic – Rozbieranie

Moja videorecenzja Wiedźm Martina Wallace’a pojawiła się na blogu już jakiś czas temu.  Jednak była ona robiona na podstawie zaawansowanego prototypu z finalnymi grafikami. Tym razem w moje ręce wpadło pudełko ze sklepu, z poprawionymi już żetonami łatwych problemów. Na filmie możecie obejrzeć co znajdziecie w pudle. Przy okazji kręcenia filmiku, naszła mnie ochota na budowanie z Lego, czego efekty możecie obejrzeć w drugiej połowie poświęconej Sabatowi Czarownic, czyli małemu dodatkowi, który wprowadza figurki do gry.

Czytaj dalej

Dice+ Now I’m (almost) a believer

A teraz coś z zupełnie innej beczki – elektroniczny gadżet prosto z Polski do grania w gry planszowe na elektronicznych urządzeniach: Dice+ W tym wypadku słowa raczej nie oddadzą tego jak wygląda granie z taką kostką, dlatego zapraszam do obejrzenia mojej videorecenzji, a poniżej kilka słów podsumowania.

Czytaj dalej

30 sekund w 50 sekund – skrót wydarzeń na ZnadPlanszy

Poproszono mnie o nagranie 30 sekundowego nagrania z informacjami co się działo w poprzednim tygodniu na naszej platformie. Oczywiście powstało kilka wersji, w tym jedna 50 sekundowa, z którą z ciekawości dzielę się z Wami tutaj. Jeżeli ktoś w ostatnim tygodniu nie nadążał z czytaniem wszystkiego to przynajmniej może posłuchać sobie przez 50 sekund co go ominęło 😉

50sek

Wiedźmy – drugie podejście Martina Wallace’a do Świata Dysku

Już za chwileczkę, już za momencik w sklepach pojawią się “Wiedźmy”. Drugie podejście Martina Wallace’a do Świata Dysku, tym razem z punktu widzenia tytułowych Wiedźm. I tym razem dzięki Phalanx Games Polska możemy cieszyć się tym tytułem po polsku, a jako uniżony sługa i wielki wielbiciel prozy Pratchetta miałem przyjemność zagrać i zrecenzować ten tytuł dla Was.

Czytaj dalej